Завідувач Попова С.В.

Викладачі:
Іванова О.В.
Євсєєва Г.В.

Клочко Л.І.
Косенко К.В.
Кривошапко Д.О.
Полуда Ю.В.
Солонська Т.А.
Ткаленко Н.І.
Якименко П.Ю.

Історія відділу теорії музики починається з 1968 року. Першим керівником теоретичного відділу був легендарний Я.І.Арзаманов, а першими викладачами – Т.С.Алхазова, Н.Г.Дегтярева, Л.П.Дегтяренок, Л.Б.Мінкін,    Л.В.Налчаджі, Л.А.Савельєв, В.А.Сташенко, Є.В.Сурженко, пізніше – Л.Ліберова, П.І.Ляшенко, Л.І.Ісупова. Всі вони були яскравими особистостями і міцними професіоналами, які користувалися незаперечним авторитетом.    Діяльність деяких з них склала найкращі сторінки в історії відділу теорії музики. Улюбленій справі вони віддавали всі свої творчі сили.

Так, Ніна Георгіївна Дегтярьова (Михайлова) – випускниця Ленінградської консерваторії, учениця видатних радянських теоретиків Т.Бершадскої, О.Островського. Саме вона в свій час задала тон і визначила високий рівень відділу.    

Яскравою особистістю була Євгенія Василівна Сурженко – випускниця Донецького музично-педагогічного інституту. Її ораторський талант, ерудиція, робили спілкування з нею захоплююче цікавим.

Багатьох теоретиків виховав Леонід Васильович Налчаджі – випускник Горьківської консерваторії. Він виділявся як чудовий джазовий імпровізатор, що володіє тонким, вишуканим смаком.

У 1976 році на відділ прийшла Людмила Михайлівна Ісупова – випускниця Харківської консерваторії. Протягом 30 років була викладачем зарубіжної музичної літератури. Роботу в музичному училищі поєднувала з просвітницькою діяльністю. Будучи беззмінним музикознавцем камерного оркестру «Ренесанс», розширила аудиторію любителів і шанувальників класичної музики міста.

З 1974 року починається новий етап в історії теоретичного відділу: педагогічний склад поповнюється колишніми випускниками, серед яких О.П.Блінніков, Н.І.Ткаленко.

З ім'ям О.П.Бліннікова пов'язаний новий крок в якості навчання студентів: він був першим, хто ввів технічні засоби навчання в училищі. З 1997 по 2003 роки працював заступником директора з навчальної частини.

Н.І.Ткаленко – випускниця Ростовської консерваторії ім. С.В.Рахманінова, а нині – провідний теоретик відділу, викладач вищої категорії. На її рахунку кілька випусків теоретиків, які в свою чергу продовжили навчання у вищих музичних навчальних закладах і, більше того, повернулися в Маріупольське училище вже в новій якості – колег-викладачів. Н.І.Ткаленко успішно поєднує педагогічну роботу з науковою. Вона також активно співпрацює з газетою «Приазовський робочий», в якій висвітлює музичні події, як училища, так і міста. Крім того, одна з її випускниць (Карпенко В.) продовжила навчання за кордоном (Варшавська музична академія).

У 1978 році на відділ приходять Л.І.Клочко (Бабенко) і Л.Н.Жірова – випускниці Донецького музично-педагогічного інституту. Зараз Людмила Іванівна Клочко провідний музикознавець відділу, викладач вищої категорії. Крім педагогічної, вона активно займається науковою роботою зі студентами, готуючи їх до участі в музикознавчих конкурсах і конференціях. Серед останніх перемог – дві олімпіади в Харкові, науково-теоретична конференція в Луганську, регіональна конференція в Сєвєродонецьку. Досвід наукової роботи дозволив їй брати активну участь у Міжнародних наукових конференціях в Харківській академії культури, в музичному училищі           ім. Б.Лятошинського в Харкові. В училищі Л.І.Клочко постійно організовує зі студентами відділу творчі вечори, присвячені знаменним датам в історії музики. У 2009 році  вона презентувала  авторську книгу «Композитори Маріуполя».

У 90-ті роки – новий приплив випускників: В.Д.Мільшіна, О.В. Іванова, Д.О.Кривошапко, С.В.Попова, Т.К.Кочергіна, Т.А.Солонська, Г.Б. Вязніковцева, О.М.Младєнова.  

Теоретичний відділ також поповнюється викладачами з інших міст України і навіть республік колишнього Радянського Союзу. Це І.П.Капканець і Ю.В.Полуда (Луганська область), а також Н.П.Рукшіна – випускниця Киргизького інституту мистецтв ім. Б.Бейшеналіевой. З 2004 року вона  завідує відділом «Теорія музики». З 2014 року відділом завідує Попова Світлана Віталіївна, викладач першої категорії , випускниця   Ростовської державної консерваторії ім.С.В.Рахманінова .  

Всі викладачі відділу відповідально підходять до своїх професійних обов'язків, вносять у свою роботу індивідуальність, ерудованість, творчий інтерес, залучаючи студентів до скарбниці світової музичної культури.

На своїх уроках викладачі застосовують досягнення технічного ХХІ століття. Крім того, викладачі проводять величезну методичну роботу як в стінах училища, так і на рівні міста, області, країни й навіть за її межами. Це: написання методичних робіт і посібників, участь у різного рівня наукових конференціях, випуск методичної літератури, а так само допомога молодим колегам-викладачам та викладачам ДМШ. У даному контексті можна відзначити таких викладачів як Ткаленко Н.І., Клочко Л.І., Рукшина Н.П., Полуда Ю.В.

Починаючи з 2002р. на базі училища проводяться конкурси з музично-теоретичних дисциплін, які продовжилися в статусі частини республіканського конкурсу «Vivace».

Викладачі відділу готують студентів різних відділів для участі в обласних, регіональних, Всеукраїнських і міжнародних конкурсів з музично-теоретичних дисциплін. Серед них можна відзначити:

  • лауреатів – Карпенко В., Гуркова О.( клас викладачів Ткаленко Н.І. і Клочко Л.І.);
  • дипломантів – Грищук Г., Головецька К., Титова Д. (клас викладача Рукшиної Н.П.), Протопопова В., Білаш Г., Головко А. (клас викладача Солонської Т.А.), Свірська П., Салькова Н. (клас викладача Іванової О.В.),;
  • учасників конференцій – Варава Т., Аювджи А. (клас викладача Полуди Ю.В.)

У період з 2001 року до сьогодення відділ «Теорія музики» випустив понад 50 студентів. Частина з них продовжила навчання у вузах, а багато з них працюють у музичних школах та школах естетичного виховання. Але при цьому вони продовжують спілкуватися зі своїми наставниками, приходять за порадами як професійного, так і життєвого характеру. Тому з упевненістю можна сказати, що зв'язок поколінь не переривається, й викладачі відділу продовжують реалізовуватися в новому поколінні студентів.

87515, Україна, Донецка область, м. Маріуполь
пр. Миру 5/62 (орієнтир: "ДОСААФ")

Проїзд тролейбусами № 1, 2, 7, 15, 17
Проїзд автобусами № 2А, 28А. 136

директор (0629 ) 47-05-21
навчальна частина (0629) 33-24-43
бухгалтерія (0629) 47-05-20

e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Copyright © 2019. Маріупольський коледж мистецтв